Beslenme Uzmanlığı Eğitimi - İstanbul Arel Üniversitesi
19819
post-template-default,single,single-post,postid-19819,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-20422

Beslenme Uzmanlığı Eğitimi

Beslenme Uzmanlığı Eğitimi

Eğitim İçeriği


Çocuk Resimleri Yorumlama ve Psikolojik Testler Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi, çocukların iç dünyalarını tanımak ve onların psikolojik durumlarına, duygularına ayna tutabilmek için kullanılan bir yöntemdir. Çocuklar 0-6 yaş grubunda henüz dil gelişimi tamamlanmamış olan bir süreç içerisindedir. Bu yüzden sözel olarak kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. Kendilerini oyun oynayarak ve resim yaparak daha kolay ifade ederler. Çocukların anlatmak istediğini anlayabilmek ve gerekli durumlarda müdahale edebilmek için Çocuk Resimleri Analizi eğitimini almış olmak gerekir.

Çocuklar dil ve ifade becerileri belli bir olgunluğa gelinceye kadar sözsüz iletişim ya da diğer bir ifadeyle sembolik dili kullanmayı tercih ederler. Söz konusu sembolik dil; oyun, oyuncak, davranışlar (bazen psikosomatik bir ağrı, bazen küsme davranışı, bazen de yemek yemeyi redddetme vb.) ve çoğu zaman da resimdir. Peki bu süreci önemli bir araç haline getiren nedir ?

Özellikle de belli bir kas olgunluğuna (ince motor) erişen çocuğun kalemi kendi kontrolüne alması bu süreçte onu özgür kılar. Kağıt, kalem, renkler artık onun hakimiyetindedir ve  sınırlar, kurallar artık kalkmıştır. İşte bu süreçte bastırılan tüm duygular ve düşünceler çeşitli şekil, figür ve formlarla kendini ortaya koyar. Bu yüzden de çocuk resimleri çocuğun duygusunu, düşüncesini yaşadıklarını nasıl algıladığını öğrenmek adına önemlidir.

Çocuk Resimleri Analizi aynı zamanda çocuğun hem zeka (bilişsel) gelişimi hem de psikomotor gelişimini anlayabilmek ve çocuğun gelişim sürecini takip edebilmeyi sağlar. Çocukların hangi yaşta ne detayda resim yapabildiğini incelemek için Çocuk Resimleri Analizi kullanılır.

Eğitim Programının Amacı

Çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri eğitiminin ilk amacı çocuğun kendisini tanımak ve çocuğun kendini algılayış şeklini anlamaktır. Sırasıyla ailesi, aile dinamiklerini, ebeveyn tutumlarını ve yaşadığı ev ortamını tanımaktır. Kişiler arası ilişkiler açısından çocuğu tanımak, bu ilişkilere yüklediği anlam ve ihtiyaçları tespit etmek de bir diğer amaçtır. Tüm bu bilgilere bizi götürecek olan psikolojik resim testlerini yorumlama becerisi katmak ta eğitimin bir diğer amacıdır.

Bu Eğitim Programı Kimler İçin

Psikologlar,

Doktorlar,

Öğretmenler,

Aile Danışmanları,

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanları,

Okul Öncesi Öğretmenleri,

Çocuk Gelişimi ve Eğitimcileri,

Özel Eğitim Alanında Uzman Kişiler ve bu alanlarda eğitimini almakta olan öğrenciler Çocuk Resimleri Analizi eğitimine katılabilir.

İstihdam Alanları

Özel Eğitim Merkezlerinde,

Anaokulları ve Kreşlerde,

Özel Danışmanlık Hizmeti Veren Kurumlarda,

Hastane vb. kurumlarda Çocuk Resimleri Analistliği yapabilirsiniz.

Eğitim Detayları

Ücreti:
500,00 ₺

Eğitim Yeri:
Online Eğitim

Eğitim Süresi:

Ödeme Bilgileri:
Kredi Kartına taksit imkanı
Banka EFT veya Havale

Banka Hesap Numarası:
T.C. İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ
SEFAKÖY TİCARİ YAPIKREDİ BANKASI
IBAN NUMARASI: TR33 0006 7010 0000 0078 5211 01

Online Ödeme İçin Tıklayınız.