Hasta Kayıt Kabul Eğitimi
19826
post-template-default,single,single-post,postid-19826,single-format-standard,bridge-core-1.0.6,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi

Hasta Kayıt Kabul Eğitimi

Eğitim İçeriği


Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Nedir ?

Hasta kabul işlemleri kursu, hasta kabul eğitimi, hasta danışmanı kursu, hasta kabul sertifikası, hasta kabul sertifikası ne işe yarar,  hasta kayıt kabul sertifikası, hasta kabul sertifikası nereden alınır, uzaktan eğitim hasta kabul kursu, örgün eğitim hasta kabul kursu,  tıbbi sekreterlik kursu, tıbbi sekreterlik sertifikası, tıbbi sekreterlik sertifikası nereden alınır, tıbbi sekreterlik eğitimi, tıbbi sekreter nasıl olunur gibi sorularınızın cevabını kurs içeriğimiz de bulabilir dilerseniz eğitim uzmanlarımızdan yardım alabilir ve gerekli şartları karşıladığınız taktirde eğitime kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hasta Kayıt Kabul Sertifika Programına Kimler Katılmalıdır.

Hasta kayıt kabul eğitimine, sağlık sektöründe çalışmak isteyen herkes katılabilir. Bu eğitime, tıbbi sekreterler, hasta kabul görevlileri, ön büro personeli, danışma elemanları, yönetici asistanları ve benzeri görevlerde çalışanlar katılabilir.

Ayrıca, sağlık kurumlarına yeni başlayacak olan personel de hasta kayıt kabul eğitimine katılmalıdır. Bu eğitim, sağlık sektörüne giriş yapan kişilerin, hasta kayıt işlemlerinin nasıl yapıldığına dair temel bilgileri edinmelerine yardımcı olur.

Hasta kayıt kabul eğitimi, sağlık kuruluşlarına hizmet veren personelin işlerini kolaylaştırarak, daha iyi bir hizmet sunmalarına yardımcı olur. Ayrıca, hastaların güvenliği ve mahremiyeti konusunda da bilinçli olunmasını sağlar. Bu nedenle, sağlık sektöründe çalışmak isteyen ve hasta kayıt kabul işlemlerine katkıda bulunmak isteyen herkesin bu eğitime katılması önerilir.

e-Devlet Üzerinden Sorgulanan Resmi Sertifika

Kurumumuzdan almış olduğunuz belgeleri e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra sorgulayabilir, barkodlu belge oluşturabilirsiniz. Resmi eğitim kurumu güvencesi ile kampanyalı fiyat avantajlarından yararlanabilmek için danışmanlarımız kısmından eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, dilediğiniz zaman kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden AREL SEM Eğitim Kurumları?

Sürekli güncellenen ve hiç bir kurumda bulunmayan zengin eğitim içeriklerimiz ile sağlık sektöründe çalışmak isteyen herkesi mesleğe tam donanımlı bir şekilde hazırlıyoruz. “Hasta Kabul” eğitimimizin içeriğinde iş hayatınızda sizleri rakiplerinizin bir adım önüne taşıyacak temel iletişim bilgileri gibi diğer kurumlardan farklı olarak daha çeşitli eğitim içerikleri sunuyoruz. Eğitimlerinizin sonunda almış olduğunuz sertifikalar anlaşmalı olduğumuz üniversiteler aracılığı ile hazırlanmakta olup eğitim ve sertifikasyon sürecini bilinirliği yüksek üniversiteler ile sürdürüyoruz. “e-Devlet” üzerinden  sorgulanabilen ve ömür boyu geçerli resmi sertifika ile iş hayatınızda yer almaya çalışıyoruz.

Devlet Üniversitesi Onaylı Hasta Kabul İşlemleri Eğitimi

Hasta Kabul İşlemleri Kursu Tıp sekreterliği, tıbbı sekreterlik kursları yerine hastanelerin hasta kabul ve hasta kayıt sekreterleri için zorunlu tutulan bir sertifika programıdır. Sektörde çalışmakta bulunan hasta kayıt-kabul görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için aranan bir şart olmaktadır. Üniversitelerin ilgili bölümleri olan Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik diplomasının yerine geçecek bir sertifika değildir. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik diploması sahibi kişilerin iş ve işlemleri ile aynı yükümlülüğü bulunmamaktadır. Hastanelerdeki ara kadro personelinin eğitimi için Sürekli Eğitim Merkezleri tarafından hazırlanmıştır.
Sağlık kurumlarında istihdam olanağı son yıllarda hızla artmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından düzenlenen Danışma Görevlisi Kursu ve Halkla İlişkiler Kursu Üniversiteler tarafından düzenlenen Hasta Kabul Kursu sağlık alanında faaliyette bulunmak isteyen bireylerin eğer bu alanla ilgili mezuniyet durumları yok ise almak zorunda oldukları bir eğitim programı haline gelmiştir. 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre geçerliliği olan belgeler; verilen diploma, bitirme belgesi, yetki belgesi, sertifika, bağımsız iş yeri açma belgesi, kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik belgelerinden birisidir. Bu doğrultuda Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezleri ve Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı eğitim kurumlarının vermiş oldukları belgeler geçerli kabul edilmektedir.

Hasta Kabul İşlemleri Kursu Eğitim Programının Amacı

Bu eğitim programının amacı; hastane, muayenehane, sağlık ocağı, aile sağlığı merkezi ve poliklinik gibi sağlık kuruluşlarında hasta karşılama, hasta yönlendirme, hasta giriş/çıkış işlemleri, kayıt, arşivleme ve danışma hizmetleri gibi görevleri yerine getiren “Hasta Kabul Sekreteri” pozisyonunda çalışan ya da çalışmak isteyen adaylara yönelik alınması zorunlu bir eğitim programdır.

Meslek Elemanı Tanımı; Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Hasta Kabul İşlemleri Kursunun Eğitim Süresi

Eğitim süresi sürekli eğitim merkezi tarafından 80 saat olarak planlanmıştır. Eğitimi herhangi bir nedenle tamamlayamayan kursiyer tamamladığı saatleri ve dersleri içeren katılım belgesi almaya hak kazanır.

Hasta Kabul İşlemleri Kursunun İstihdam Alanları

Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hasta giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler;

Devlet hastanelerinde (sözleşmeli)

Üniversite ve araştırma hastanelerinde (sözleşmeli)

Özel hastanelerde (kadrolu)

Sağlık ocaklarında

Aile hekimleri merkezlerinde

Polikliniklerde

Tıbbi laboratuvarlarda

Diş hekimleri muayenehanelerinde,

Tıp merkezleri gibi sağlık kuruluşlarında iş başvurusunda bulunma imkanı bulunmaktadır.

Hasta Kabul İşlemleri Kursu Sertifikası

Sertifikaya hak kazanabilmeniz için eğitim sonunda yapılacak sınavdan 100 üzerinden en az 50 puan almanız gerekmektedir.

Sertifika sınavı, eğitimin son haftası internet ortamında online sınav sistemi üzerinden yapılır.

Sınav haftası tarihi eğitim danışmanlarınız tarafından size bildirilir.

Sınav, test şeklinde ve genellikle 10 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 30 dakikadır.

3 adet sınav hakkınız bulunmaktadır. En yüksek aldığınız not geçerli olacaktır. İlk sınavda yeterli puanı aldığınızda ikinci ve üçüncü sınav hakkınızı kullanmak zorunda değilsiniz.

Hasta Kabul İşlemleri Kursu Sertifikasının Geçerliliği

Hasta Kabul İşlemleri kursu programı sonunda sınavdan başarılı olan kursiyerler Sürekli Eğitim Merkezi onaylı kurs bitirme sertifikası alırlar. Sertifika devlet üniversitesi onaylı olduğu için tüm Türkiyede geçerlidir. Sertifikanızda şu bilgiler yer alacaktır: Üniversite adı, eğitimin adı ve saati, eğitim tarihleri, ad ve soyad, kimlik numarası, belge numarası, ve imzası.

Eğitim Detayları

Ücretli

Eğitim Yeri:
Online Eğitim

Eğitim Süresi: